Вступне слово

В ім’я Аллага Милостивого, Милосердного!

Книга, яку ми від щирого серця, з чистими помислами, відкритою душею та радістю презентуємо читачам, коротко оповідає про великого вченого Бадіуззамана Саїда Нурсі, а також про «Рісале-і-Нур» —  тлумачення Благородного Корану, працю усього життя Нурсі.  

На сторінках цієї книги ви дізнаєтеся, що праці Бадіуззамана популярні не лише в Туреччині й ісламському світі, а заслуговують уваги всього людства. 

Тим, хто пізнав істинний смак цього життя та принади цього світу, тимчасові слава і почесті не становлять цінності. Хто знає ціну істинній увазі, не зважатиме на фальшиві симпатії приземлених людей. Саїд Нурсі в цьому аспекті є великим духовним сподвижником. Хоча його життя насичене різноманітними героїчними подвигами, викликало в людей щирий подив та захват, він повністю зосередився на істинному шляху Всевишнього. Пізнавши Божественної милості, здолавши значні перешкоди, протистоячи сотням спокус та оман, він віддано слідував шляхом істини, що й привів його до успіху. 

Устаз Бадіуззаман написав «Рісале-і-Нур» без впливу будь-яких ідей або будь-чийого авторитету, без жодної матеріальної чи духовної вигоди, без особистих амбіцій. 

У своїй праці під назвою «Промені» Бадіуззаман каже: «Говорячи про цінність та  важливість «Рісале-і-Нур», я хочу наголосити на істинах Корану, нагадати  про стовпи віри, показати їх силу і справедливість, закликати до них тих, хто втратив сутність віри».

У книзі «Слова» він пише: «Бери з Корану все, що забажаєш», « У ньому є  все значиме, що необхідне людині для щастя у цьому та в іншому житті», «Коран зберігає свою свіжість та цінність, наче кожного століття посилається заново. Приписи та закони Корану настільки стабільні, тверді й непорушні, що з плином часу все більше виявляють свою силу».

Отже, Бадіуззаман Саїд Нурсі, розтлумачуючи в «Рісале-і-Нур» істини Благородного Корану, які дуже часі в цей період, зазнав милості пояснити їх настільки доступно, щоб кожен, залежно від своїх здібностей, міг отримати користь. Тому «Рісале-і-Нур» вважається шедевром. Отримати користь із цих праць може кожен, адже вони не адресовані окремій суспільній групі. 

Звісно, ця книга не може охопити повністю усіх аспектів життя Бадіуззамана Саїда Нурсі. Дуже багато моментів подані коротко або ж зовсім не висвітлені. Охочі детальніше ознайомитися з біографією устаза Саїда Нурсі, і з його працями,  можуть звернутися до книги «Історія життя Бадіуззамана Саїда Нурсі», що входить до збірки праць «Рісале-і-Нур». Це допоможе сформувати належні уявлення про книгу та її автора. Це стосується і самої праці – «Рісале-і-Нур». Адже  на сторінках цієї книги подані лише окремі уривки та цитати, які дозволяють познайомитися із працею. 

Наша старанність стане запорукою успіху у Всевишнього!